ALTIN
 
DOLAR
 
STERLİN
EURO
 

Malatya İyi Parti Milletveki Aday Adayı Elif Apohan Kimdir.

Malatya İyi Parti Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Elif APOHAN 1999 yılında İnönü Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 

03 Şubat 2023 01:29
Malatya İyi Parti  Milletveki Aday Adayı Elif Apohan Kimdir.

 Aynı yıl aynı bölümde araştırma görevlisi olarak göreve başlamış, 2001 yılında yüksek lisansını, 2007 yılında ise doktorasını tamamlamıştır. 2009-2010 yılları arasında Medical University of South Carolina, SC, USA’da Moleküler Biyoloji ve Biyokimya Bölümü’nde araştırıcı olarak doktora sonrası çalışmalar yapmıştır. 2010 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’ne yardımcı doçent olarak atanmıştır. 2010-2011 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde çalışmalarına devam etmiştir. Doçentlik ünvanını 2012 yılında aldıktan sonra 2013-2014 yılları arasında Medical University of South Carolina, SC, USA’da Moleküler Biyoloji ve Biyokimya Bölümü’nde araştırıcı olarak bulunmuş ve 2018 yılında profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. Elif APOHAN’ın uluslararası dergilerde yayınlanmış çeşitli makaleleri, bir adet patenti (Akciğer kanseri üzerine yapmış oldukları çalışmaya), başvuruda bulunduğu biri uluslararası ikisi ulusal patent başvuruları (Akciğer kanseri tedavisine yönelik yaptıkları çalışmaya; ilaç olma potansiyeli bulunan bileşikler üzerinde çalışmaları devam etmektedir ), yürütücü ve araştırıcı olarak görev yaptığı TÜBİTAK ve BAP projeleri, ikisi uluslararası biri ulusal olmak üzere 3 kitapta bölüm yazarlığı ve ulusal ve uluslararası  kongrelerde sunulmuş bildirileri bulunmaktadır. Danışmanlığını yaptığı ve yapmakta olduğu yüksek lisans ve doktora öğrencisi bulunmaktadır.

2015 yılında II. Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi, 16-19 Nisan, Kayseri’de yapılan kongrede en iyi bildiri ödülüne,  2018’de Altın Haber Gazetesi, Gelecek Vaad Eden Bilim İnsanı Onur Ödülüne ve 2022’de İnönü Üniversitesi’nde patent ödülüne layık görülmüştür.

Prof. Dr. Elif APOHAN, 2018-2020 tarihleri arasında Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne görevlendirilerek Lisansüstü (Sağlık, Fen ve Sosyal Bilimleri) Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü, Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği MYO Müdürü ve Kalite Koordinatörü görevini yürütmüştür. Halen İnönü Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.