Yeşilyurt Belediyesi’nde Dijital Dönüşüm Ve E-İmar Sistemi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Gündem, 14 Mayıs 2022 03:20

“Dijiyurt Yeşilyurt Sloganıyla Teknolojik Alt Yapımızı Güçlendiriyoruz”

Yeşilyurt Belediyesi’nde Dijital Dönüşüm Ve E-İmar Sistemi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Dijiyurt Yeşilyurt sloganıyla başlattığımız teknoloji alt yapımızda ki yenileme hizmetlerimize Dijital Dönüşüm ve E-İmar programını da ekleyerek, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz.” diye konuştu.

Dijital değişim ve dönüşümde attığı adımlarla örnek bir vizyon ortaya koyup, bilişim alt yapısını her geçen gün yenileyen Yeşilyurt Belediyesi, belediye hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak, zaman ve kaynak tasarrufu sağlamak için ‘Dijiyurt Yeşilyurt’ sloganıyla başlattığı teknik alt yapı dönüşüm hizmetlerine Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemini de ekledi.

Yeşilyurt Belediyesi İmar ve Şehircilik, Emlak ve İstimlak ile Koordinasyon Müdürlüğü işbirliğiyle Gedik Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi’ bilgilendirme toplantısında; Yeşilyurt Belediyesinin dijital dönüşüm hizmetlerine katkı sunan Duru Bilişim ve Net-Cad Firmasının yetkilileri tarafından görsel sunum destekli bilgilendirmeler yapıldı.

Yeşilyurt Belediyesinin dijital alt yapısını yeni teknolojik gelişmelerle güçlendirdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bölgede dijital dönüşümü gerçekleştiren ilk yerel yönetimler arasında yer aldıklarını, belediyenin resmi internet sitesinde faaliyete geçen e-imar sistemiyle de belediyenin imar, bilgi işlem ile emlak ve istimlak işlemlerine ulaşımı daha kolay, hızlı ve kesintisiz hale getirdiklerini söyledi.

Vatandaşların belediye hizmetlerine ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra zaman ve kaynak tasarrufunu maksimum seviyeye çıkartacak yenilikçi modelleri bünyelerine katmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çınar, “ Gelişen dünyamızda çağın gerekliliklerine yerine getirip teknolojik alt yapısını her geçen gün yenileyen bir belediye olarak, uygulamaya aldığımız Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemiyle birlikte bu yöndeki hizmetlerimizin boyutunu daha fazla geliştirmiş oluyoruz. Dünyada son dönemlerde hızla yayılan yeni nesil belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine baştan aşağıya şekil veren bir belediye olarak, bilişim ve otomasyon çalışmalarını yakından takip edip, ülkemizin teknolojik altyapısının izin verdiği son noktaya kadar kullanıp bir dijital dönüşüm sürecini hızla başlatmış olduk. Özellikle son iki yıldır dünya düzeninin değişmesine neden olan pandemi süreciyle birlikte yaşanan dijital dönüşüm sürecine bizlerde ayak uydurup, teknolojik alt yapımızı sürekli yeniliyoruz. 2022 yılı itibariyle Dijiyurt Yeşilyurt sloganını, kurumumuzun ilkeleri arasında yer alarak, endüstri 4.0 çağının getirmiş olduğu ideal teknolojik alt yapı kullanılarak müdürlüklerimizin ve vatandaşlarımızın zaman ve fiziki iş yükünü minimalize etmek için dönüşüm sürecimizde; doküman yönetim sitemiyle İçişleri Bakanlığı, E-belediye ve elektronik imza platformunda yerimizi alarak, kurumsal entegrasyon kabiliyetimizi zirveye taşımış olduk. Aynı zamanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı bünyesinde devreye alınan Coğrafi Bilgi Sistemleri Platformunda da kurumsal dijital dönüşüm sürecine entegre olduk. Belediyemizin dijital dönüşüm platformunun mimari oluşumuna yönelik yeni hizmetlerimizi bugün ki toplantımızda kamuoyuyla paylaşmaktan onur duymaktayız. Koordinasyon İşleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğümüzün ortaklaşa projelendirdikleri, e-imar ve kent rehberi otomasyonlarımızla birlikte dijital platformumuzda yerimizi almış olduk. NETCAD ve DURU bilişim firmalarımızın da ciddi destekleri sayesinde otomasyon üzerinden mimarimizi yükseltmiş durumdayız. Bölgemizde dijital dönüşümü gerçekleştiren ilk belediye olmanın verdiği sorumlulukla birlikte İletişim teknolojilerinin durmaksızın ilerlemesi ve kolaylıklar sağlaması kapsamında vatandaşlarımızın zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde kesintisiz hizmet almasını sağlayarak, dijital dünyada yerimizi almış oluyoruz. ” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin teknoloji alt yapısındaki dijital dönüşümler sayesinde iş ve işlemlerin daha hızlı ve pratik olarak çözüme kavuşturma imkânları sunduklarını ifade eden Başkan Çınar, “ Alanında uzman isimler tarafından teknolojik alt yapımızda yapılan yeni değişikliklerle birlikte dilekçeden evrak takibine, emlak vergisi bildiriminden vergi ödemelerine, askıda imar planından imar durum bilgisi sorgulamaya, ruhsat başvurusundan ruhsat sorgulamaya, dilekçe kayıttan bilgi edinme başvurularına kadar birçok alanda ki hizmetlerimizi internet ortamına taşımış oluyoruz. Vatandaşlarımız evlerinden ya da işyerlerinden belediyemizle ilgili iş ve işlemlerini daha kolay

ve hızlı bir şekilde yaparak, çalışmalarını daha da hızlandırmış olacaklar. Özellikle belediyemizin imar ile emlak ve istimlak hizmetlerinden yararlanan vatandaşlarımız, müteahhitlerimiz, emlakçılarımız ve yapı denetim firmalarımız gerekli başvuru veya bilgi alma süreçleri için belediyemize gelmek yerine web sayfamızda faaliyete geçen e-imar sistemine E-Devlet bilgileri ile giriş yaparak; imar durumu başvuruları, proje onay süreçleri, parsel sorgulama, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgeleri gibi tüm işlemlerini daha kolay ve pratik bir şekilde yapma imkânına kavuşmuş oluyor. E-imar sistemi ayrıca belediyemizin fiziki arşiv kapasitesine yer anlamında ciddi avantajlar oluştururken, kırtasiye giderlerimizden büyük oranda tasarruf etmemize, dolayısıyla milli servete önemli ölçüde katkı sunmamızı sağlamıştır. Dijital dönüşümün sağladığı bu olanaklardan dolayı vatandaşlarımız zamandan, dosya ve proje çıktılarından tasarruf ederek istedikleri evraklara elektronik ortamdan ulaşabileceklerdir. İmar durumu butonuyla vatandaşlarımız artık belediyeye gelmeden kendi parsellerinin imar durumunu sorgulayabilecekler. Vatandaşlarımızın imarla olan işlemlerini kolaylaştıracak olan E-imar uygulamasını, bugün itibariyle hizmete sunuyoruz. Bu kapsamda öncelikle belediyemizin Coğrafi Bilgi Sistemi altyapısının kurulması konusunda birimlerimizin ellerinde bulunan kadastro, plan, hali hazır, numarataj verilerinin akıllandırılıp, tek bir veri tabanı yapısı kurulup, sunucu bilgisayarlarımız üzerinde çalışmasını sağladık. Sistemlerimizi Bakanlık, E-devlet ve E-belediye altyapıları ile entegre hale getirmeye başladık. Bu sistemle Türkiye’nin neresinde olursa olsun insanlar bilgisayarları, tabletleri ve telefonları üzerinden on-line bir şekilde arsalarının ve taşınmazlarının imar durumunu sorgulayabilecekler. Vatandaşlarımız tek tık ile erişim sağlayabilecekleri E-imar uygulamasına Belediyemiz internet sitesi üzerinden ulaşabileceklerdir. Belediye hizmetlerimize ulaşımı kolaylaştıran teknolojik alt yapımızda ki bu değişikliklerin hayata geçme sürecinde büyük emek sarf eden Başkan Yardımcılarımıza, İmar ve Şehircilik, Emlak ve İstimlak ile Koordinasyon Müdürlüklerimize, mesai arkadaşlarımıza, yazılım süreçlerinde desteğini esirgemeyen firma yetkililerimize şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

‘Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi’ bilgilendirme toplantısına; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyeleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri, İnşaat Müteahhitleri Derneği, Jeoloji Mühendisleri Odası, Asansörcüler Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, Şehir Planlayıcıları Odası, Mimarlar Odası ve Emlakçılar Odası Başkanları ile Yapı Denetim Birliği ve Serbest Yapı Denetim Firma Yetkilileri katıldı.

 

Gündem, 14 Mayıs 2022 03:20

Yorumlar (0)

Kalan karakter : 450
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*

Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*

Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi

Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi

Ateşli Silahla Kavga

Ateşli Silahla Kavga

Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı

Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı

Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi

Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi

MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ

MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlimizi Ziyaret Etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlimizi Ziyaret Etti

YEŞİLYURT BELEDİYESİ DEPREMZEDE AİLELER İÇİN DEV EKRAN KURUYOR

YEŞİLYURT BELEDİYESİ DEPREMZEDE AİLELER İÇİN DEV EKRAN KURUYOR

BİNLERCE MALATYALI  SANAT SOKAĞINDA TEK YÜREK OLDU

BİNLERCE MALATYALI SANAT SOKAĞINDA TEK YÜREK OLDU

ÇEVREYOLU’nda YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ÇEVREYOLU’nda YENİLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Asayiş Şube Müdürlüğü

Asayiş Şube Müdürlüğü

Çeyrek Final Heyecanı Dev Ekranda

Çeyrek Final Heyecanı Dev Ekranda

AĞBABA: “MERİH DEMİRAL’IN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUZ”

AĞBABA: “MERİH DEMİRAL’IN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUZ”

Malatyalı üreticiler üretecek Dünya tüketecek

Malatyalı üreticiler üretecek Dünya tüketecek

Başkan Geçit, “Yaşlılarımız Bizim Canlı Tarihimiz, Hafızamızdır”

Başkan Geçit, “Yaşlılarımız Bizim Canlı Tarihimiz, Hafızamızdır”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN LGS’YE GİREN  ÖĞRENCİLERE REHBERLİK HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN LGS’YE GİREN ÖĞRENCİLERE REHBERLİK HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

TRKTYD Malatya il Başkanı Eski’ den Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof Dr. Geçit ziyaret

TRKTYD Malatya il Başkanı Eski’ den Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof Dr. Geçit ziyaret

TAKİP EDELİM SABREDELİM…

TAKİP EDELİM SABREDELİM…

Başkan Geçit, “Sorunlara Duyarlı Ve Çözüm Odaklı Yaklaşıyoruz”

Başkan Geçit, “Sorunlara Duyarlı Ve Çözüm Odaklı Yaklaşıyoruz”

Sadıkoğlu: Binalarla dolu fakat içi boşalmış bir şehir istemiyoruz   

Sadıkoğlu: Binalarla dolu fakat içi boşalmış bir şehir istemiyoruz  

AĞBABA KONUŞTU, MALATYA ÖĞRETMENEVİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

AĞBABA KONUŞTU, MALATYA ÖĞRETMENEVİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

ÇEVREYOLU’NDA SÖZLER TUTULDU: ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

ÇEVREYOLU’NDA SÖZLER TUTULDU: ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Esnaflarımız mağdur etmeden çözüm bulunması gerekiyor

Esnaflarımız mağdur etmeden çözüm bulunması gerekiyor

Battalgazi Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısını Tamamladı

Battalgazi Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısını Tamamladı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısını Yaptı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısını Yaptı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

Battalgazililer Milli Takım Galibiyetini Dev Ekranda İzledi

Battalgazililer Milli Takım Galibiyetini Dev Ekranda İzledi

ÇEYREK FİNALİN HEYECANI SANAT SOKAĞINDA YAŞANDI

ÇEYREK FİNALİN HEYECANI SANAT SOKAĞINDA YAŞANDI

Büyükşehir Belediyesi’ne Bağlı Eğitim Merkezlerinde Yaz Okulu Başladı.

Büyükşehir Belediyesi’ne Bağlı Eğitim Merkezlerinde Yaz Okulu Başladı.

ŞİDETİ  ÖNEMENİN TEK YOLU EĞİTİMDİR

ŞİDETİ  ÖNEMENİN TEK YOLU EĞİTİMDİR

Dünyada ki nüfusun hemen hemen yarısını kadınlar oluşturur.

Dünyada ki nüfusun hemen hemen yarısını kadınlar oluşturur.

Battalgazi Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Buğday Hasat Töreni Gerçekleştirdi   

Battalgazi Ziraat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Buğday Hasat Töreni Gerçekleştirdi  

Vali Ersin Yazıcı Koruyucu Aile Günü Etkinliğine Katıldı

Vali Ersin Yazıcı Koruyucu Aile Günü Etkinliğine Katıldı

YAZ SICAKLARI KALBİNİZDEN VURMASIN!

YAZ SICAKLARI KALBİNİZDEN VURMASIN!

Battalgazi Belediyesi İş Yeri Satışı Yapacak

Battalgazi Belediyesi İş Yeri Satışı Yapacak

Motosiklet  Kazasın'da Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Motosiklet Kazasın'da Bir Kişi Hayatını Kaybetti

YEŞİLYURT BELEDİYESİ 106 ARSAYI SATIŞA ÇIKARTIYOR

YEŞİLYURT BELEDİYESİ 106 ARSAYI SATIŞA ÇIKARTIYOR

TEDAŞ’TAN FIRAT EDAŞ ZİYARETİ

TEDAŞ’TAN FIRAT EDAŞ ZİYARETİ