MALATYA 100. YIL İL HALK KÜTÜPHANESİ’NE ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT
Eğitim, 16 Ekim 2023 08:54![MALATYA 100. YIL İL HALK KÜTÜPHANESİ’NE ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-100-yil-il-halk-kutuphanesi-ne-ogrencilerden-tam-not-2194.jpg)
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile yapımı tamamlanan ve kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi, Malatya’daki öğlencilerin uğrak noktası haline geldi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın girişimleri sonucunda kütüphanesi olmayan Malatya’ya kazandırılan Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi, özellikle deprem sonrasında ders çalışma ortamı noktasında bazı sıkıntı yaşayan öğrencilere rahat bir nefes aldırıyor.
Hemen her yaş gurubuna hitap eden Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nin bünyesinde; 5 bin 500 metrekare kapalı otopark, çok amaçlı salon, çocuk kütüphanesi, okul öncesi kütüphanesi, gençlik merkezi, kafe, kitaplık, serbest çalışma alanları, kent arşivi, multimedya alanı, görsel ve işitsel materyaller alanı, 220 kişilik konferans salonu, tenis, bilardo ve satranç alanları yer alıyor.
Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi’ne ders çalışmaya ve kitap okumaya gelen öğrenciler, kütüphaneye gelerek kaliteli vakit geçirdiklerini ve nezih bir ortamda ders çalıştıklarını belirttiler. Ayrıca kütüphanede internetin olmasının büyük avantaj olduğuna da değinen öğrenciler, kütüphanenin yapımında emeği geçen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkürlerini ilettiler.
Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, şu şekilde konuştular:
Eren Yağlı, “Kütüphaneden oldukça memnunum, gayet güzel bir yer. Bilindiği üzere Malatya’da genel olarak bir kütüphane sıkıntısı vardı. O açıdan şehrimize yeni bir kütüphane kazandırılması bizim için çok iyi oldu.”
Ali Cangir, “Şehrimize böyle bir kütüphane kazandırıldığı için çok memnunuz. Devlet büyüklerimize teşekkür ederiz. Hemen her gün kütüphaneye ders çalışmaya geliyorum. O nedenle günlerim verimli geçiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a böylesine güzel bir kütüphane yaptırdığı için teşekkür ederim.”
İlayda Demiröz, “Kütüphane gayet sessiz sakin ve güzel bir ortama sahip. Burası gerçekten de Malatya’nın ihtiyacı olan bir kütüphaneydi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Yeliz Özdemir, “Malatya’da yaşanan depremlerden sonra hiç kütüphanemiz kalmamıştı. Yeni yapılan kütüphane bizim için büyük bir nimet oldu. Hem merkezde olması hem büyük olması hem de sessiz olması bizim için büyük bir hizmet. Kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ederim.”
Furkan Kaya, “Malatya’nın gerçekten kütüphaneye ihtiyacı vardı. Malatya 100. Yıl İl Halk Kütüphanesinin Malatya’ya kazandırılması çok iyi oldu. Buraya Malatya’nın hemen her yerinden öğrenciler ders çalışmaya veyahut kitap okumaya geliyorlar. Kütüphanemizin Malatya için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca buranın yapımında emeği geçen Selahattin Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum.”
Mustafa Tayyip Karayıl, “Kütüphanemizi çok beğendim. Böylesine büyük ve kapsamlı bir kütüphanenin yapılması, Malatya açısından çok güzel oldu. İnsanlarımızın böyle geniş, ferah ve nezih alanlara ihtiyacı var. Bir de ders çalışabilmek adına motivasyon kaynağına da ihtiyacımız var ve bu ihtiyacımız yapılan kütüphane ile karşılandı. Buranın yapımında emeği geçen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”
Azra Kuzu, “Maalesef depremde evimizi kaybettik ve şu anda konteyner kentte kalıyoruz. Konteynerde alan dar olduğu için pek ders çalışamıyorum. Yeni kütüphanemiz sayesinde arkadaşım ile buraya geliyoruz. Hem birbirimizle vakit geçiriyoruz hem de çok güzel bir şekilde dersimizi çalışabiliyoruz.”
Ezgi Arkın, “Kütüphanemiz gayet güzel ve kocaman bir yer. İçerisinde çok fazla kitap var ve istediğimiz kitabı okuma imkânımız oluyor. Olanakları açısından çok beğeniyorum Bir de sessiz ve sakin olması artı yönlerinden bir tanesi. Ayrıca kütüphanenin hemen her yerinde ders çalışabileceğimiz alanlar da mevcut.”
Ebrar Türker, “Malatya’da kütüphane sayısı azdı bir iki tane vardı onlarda özel kütüphanelerdi. Malatya 100. Yıl Halk Kütüphanesi çok büyük ve hemen her yaşa hitap ediyor. Bir de kütüphanenin içerisinde internetin olması biz öğrenciler için büyük bir avantaj, derslerimiz ile alakalı bilgilere erişimimiz bu sayede kolay oluyor. Bizlere bu imkânları sağladığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim.”
Esma Türk, “Malatya 100. Yıl Halk Kütüphanesi çok güzel, ferah ve çok da yararlı bir yer. İnternetinin olması, sessiz olmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bir de o kadar çok ders çalışma alanı var ki bu da kütüphanenin en güzel avantajlarından bir tanesi.”
Musa Ekici, “Evimizde ders çalışacak bir ortamımız maalesef yok. Bizlerde ders çalışmak için sürekli kütüphaneye geliyoruz. Gerçekten çok güzel bir kütüphane olmuş.”
Latif Onur, “Ortamı çok güzel olan bir kütüphane şehrimize kazandırıldı. Herkes için yapılmış bir kütüphane hem üniversite hem lise hem ilkokul hem de anaokullarına hitap edecek şekilde tasarlanmış. Yaşadığımız deprem kargaşasında kütüphanemiz bize bir terapi gibi geldi.”
Hakan Karlık, “Depremden sonra böyle bir ortama ihtiyacımız vardı. Evde ders çalışabileceğimiz imkânımız olmuyor. Çünkü depremden sonra evlerimiz kalabalıklaştı. O yüzden kütüphanede yakaladığımız ortamı evlerimizde bulamıyoruz. İnşallah bu sene sınavlarımızda da başarılı oluruz. Bizlere böylesine güzel bir kütüphaneyi kazandırdığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a da çok teşekkür ediyorum.”
Eğitim, 16 Ekim 2023 08:54
Yorumlar (0)
![Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/deprem-konutlarinda-incelemelerde-bulundu-3248.jpg)
Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu
![İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/insan-ve-toplum-odakli-hizmet-anlayisiyla-calisiyoruz-3247.jpg)
İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”
![Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-buyuksehir-belediyesi-gelen-hibelerle-hizmet-ve-yatirimlarini-artiriyor-3246.jpg)
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor
![Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-kuyumcular-carsisi-esnafini-ziyaret-etti-3244.jpg)
Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti
![Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tufentmo-nun-destekleme-alimlari-yapmasi-lisansli-depolarin-devreye-girmesi-ve-tesviklerin-verilmesi-onemlidir-kci-meclis-te-kayisinin-sorunlarina-degindi-tff-nin-yeni-malatyaspor-kararini-elestirdi-3243.jpg)
Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,
![Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-sube-mudurlugu-3242.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
![Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/gazeteciler-den-baskan-gecit-e-tesekkur-ziyareti-3241.jpg)
Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti
![AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-gazetecileri-unutmadi-3240.jpg)
AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı
![Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadag-ilcesin-de-traktor-kazasi-3239.jpg)
Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası
![26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-kayisi-festivalinde-elif-buse-dogan-ve-alisan-malatyalilarla-bulustular-3238.jpg)
26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR
![İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/imrek-cumhurbaskanligina-adayligini-acikladi-3237.jpg)
İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı
![Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/sadikoglu-tmo-kayisida-taban-fiyat-belirleyerek-urun-alimi-yapmali-3236.jpg)
Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”
![MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/maginder-malatya-yi-asure-programinda-birlestirdi-3235.jpg)
MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi
![KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-festivalinde-oguzhan-koc-ruzgari-esti-3234.jpg)
KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ
![26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-inci-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kortej-yuruyusu-yapildi-3233.jpg)
26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
![AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/agbaba-batsin-sizin-adaletiniz-batsin-sizin-2-500-liraniz-3232.png)
AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ
![Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-ikizce-mahallemizin-ulasim-agini-yeniliyoruz-3231.jpg)
Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”
![TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tatli-bir-yarisma-yarin-yapilacak-3230.jpg)
TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK
![Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-de-yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-3229.jpg)
Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
![Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-ilce-emniyet-mudurlugu-3228.jpg)
Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü
![AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-yonetiminden-esenlik-genel-mud-tay-a-ziyaret-3227.jpg)
AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret
![Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kapsaminda-3226.jpg)
Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,
![FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/festival-konserleri-basliyor-3225.jpg)
FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR
![TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/timbir-malatya-temsilciligine-iskender-yilmaz-atandi-3224.jpg)
TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı
![Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/milletvekili-olmeztoprak-tan-fka-ile-teknokent-ziyareti-3223.jpg)
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti
![Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-ve-istihbarat-sube-mudurlugu-3222.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü
![ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/esnafimizi-ve-yoneticilerimizi-sagduyulu-olmaya-davet-ediyoruz-3221.jpg)
ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ
![Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-boran-mahallesi-ndeki-ulasim-problemini-cozdu-3220.jpg)
Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü
![187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/187-ureticinin-katilimiyla-yas-kayisi-yarismasi-yapildi-3219.jpg)
187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI
![KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-firsatlar-ve-riskler-paneli-duzenlendi-3218.jpg)
KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ
![Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-cirmihti-ve-gunduzbey-aslina-uygun-yenilenecek-3217.jpg)
Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”
![“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-ilimizde-duzenlenen-etkinliklerle-anildi-3216.jpeg)
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
![BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-er-milletimiz-15-temmuz-da-yeni-bir-destan-yazdi-3215.jpg)
BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’
![Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-deki-yuzme-kurslarina-yogun-ilgi-3214.jpg)
Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*
![Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-44-cocugun-sunnetini-gerceklestirdi-3213.jpg)
Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi
![Ateşli Silahla Kavga](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/atesli-silahla-kavga-3212.jpg)
Ateşli Silahla Kavga
![Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatyali-sporcunun-aikido-dan-daki-basarisi-3211.jpg)
Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı
![Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/metruk-yapilarin-yikimi-gerceklestirildi-3210.jpg)
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi
![MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/marka-sehir-battalgazi-3209.jpg)
MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ
![Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlimizi Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/cevre-sehircilik-ve-iklim-degisikligi-bakani-murat-kurum-ilimizi-ziyaret-etti-3208.jpg)