“Sürdürülebilir Kalkınmanın En Önemli Ayağı, Kadın Kooperatifleridir”
Kültür Sanat, 22 Aralık 2020 12:36AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik günü vesilesiyle Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret ederek, yöresel eşyalar ve lezzetlerin tanıtım faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
![“Sürdürülebilir Kalkınmanın En Önemli Ayağı, Kadın Kooperatifleridir”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/surdurulebilir-kalkinmanin-en-onemli-ayagi-kadin-kooperatifleridir-249.jpg)
AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK, YEŞİLYURT KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİNİ ZİYARET ETTİ
AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik günü vesilesiyle Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret ederek, yöresel eşyalar ve lezzetlerin tanıtım faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine yer tahsisinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunan AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık, “21 Aralık Dünya Kooperatifçilik gününü öncelikle tebrik ediyorum. Kooperatifimizin bu kadar güzel ve şık bir mekâna sahip olması, Belediye Başkanımızın kadınlarımıza ve üretime verdiği destekle gün yüzüne çıkmıştır. Böylesine güzel çalışmaların başlangıcını yapan, desteklerini esirgemeyen Başkanımızı tebrik ediyorum.Kooperatifimizin kuruluş aşamasında büyük bir özveriyle çalışan Semra Çınar ile Esin Tanrıverdi başta olmak üzere Kooperatifimiz çatısı altında alın teri döken tüm kadınlarımızı kutluyorum. Kadınlarımızın üretime dahil olması ekonomi açısından çok önemlidir. Kadınlarımız alın teri dökerek çok güzel ürünler ortaya çıkartıp evine gelir getirirken, kent ve ülke ekonomisine de bu vesileyle katkı sunmuş oluyor. Sürdürülebilir kalkınmanın en önemli ayağı, kadın kooperatiflerimizdir. Bunun Malatya’da hayata geçmiş olması bizi gururlandırmaktadır. Malatya’da şu anda 13 tane kadın kooperatifi var. Evinde el işi üreten, nakış, dikiş, reçel, pestil,sebze ve meyve kurutması yapan bütün kadınlarımızın bu kooperatiflere gelip yaptıkları el emeği göz nuru eserlerini tanıtmaları ve satışını yapmaları lazım.Bu ürünlerin gerek paketleme gerekse de hem buradaki raflarda hem de dijital platformlarda satışını daha planlı ve organizasyon yaparak, ürünlerimizi daha geniş kesimlere ulaştırabilirler.Kooperatifçiliği bu açıdan önemsiyoruz ve destekliyoruz.Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar’da, Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifimiz için çok özel ve nezih bir mekan tahsisi yaptı. Yeşilyurt’un tüm lezzetlerine burada kavuşabilirsiniz. Tüm Malatyalıları buraya davet ediyorum.” diye konuştu.
AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık’a kooperatifçiliğin yaygınlaşması noktasında verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “ Malatya ve Yeşilyurt’un tadına doyulmaz birbirinden değerli çok güzel lezzetleri vardır. Bu yöresel lezzetlerimizi planlı ve düzenli bir organizasyonla dünyanın dört bir tarafına ulaştırmak amacıyla Belediyemizin destekleriyle Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini kurduk. Bayanlarımızın el emeği göz nuru eserlerinin daha nezih ve güzel şartlarda hem tanıtımı hem de satışlarını yapmaları için restorasyonunu yaptığımız Tarihi Yeşilyurt Konaklarımızda kendilerine çok güzel bir konak tahsis ettik. Bayanlarımızın hünerli ellerinden çıkan yöresel eşyalarımız ve lezzetlerimizi burada çok nezih ve güzel bir ortamda hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Kadınlarımızın yanındayız, kooperatif çalışmalarını da destekliyoruz. Kooperatif üyelerimizde bu anlamda çok güzel çalışmaların altına imza atıyorlar. Bundan sonra da bu tür çalışmaların hem boyutunu genişletmek hem de markalaşma ve tescilleşme sürecinde gereken tüm desteği vereceğiz. Yeşilyurt’umuzun birbirinden özel ve değerli yöresel zenginliklerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz. Malatya’mızın ve Yeşilyurt’umuzun bütün güzelliklerinin tanıtılması aşmasında desteklerini bizlerden esirgemeyen, fikir ve önerileriyle yeni çalışmaların yolunu açan AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık Hanımefendiye, kooperatifimiz çatısı altında özverili bir şekilde çalışıp, başarılı ve güzel çalışmalarda bulunan Fahri Başkanımıza, Başkanımıza ve Yönetim Kurulu üyelerimize ayrı ayrı saygılarımı ve şükranlarımı sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.İnşallah hep birlikte çalışarak daha güzel çalışmaların altına imza atacağız.Bu vesileyle 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik gününü tebrik ediyorum ve kutluyorum.”diye konuştu.
Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Fahri Başkanı Semra Çınar ise, “ Tarihi Yeşilyurt Konaklarımızı ve Müzelerimizi ziyaret eden AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık’ı, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik günü gibi özel bir günde kooperatifimizde ağırlamaktan çok büyük mutluluk duymaktayız. Sayın Öznur Çalık’a, yöresel eşyalarımızın ve lezzetlerimizin hazırlanma, paketlenme ve tanıtımına yönelik faaliyetlerimiz hakkında bilgiler paylaştık, güzel lezzetlerimizi ikram ettik. Kooperatif çalışmalarımıza desteklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
Yeşilyurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Esin Tanrıverdi ise, “Hepimizin ablası olan Öznur Hanımı kooperatifimizde ağırlamaktan onur duymaktayız. Bugün 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik günü, böylesine özel ve anlamlı günde gerçekleşen bu güzel ziyaretten dolayı başta Öznur Hanım olmak üzere Fahri Başkanımız Sayın Semra Çınar’a ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
Kültür Sanat, 22 Aralık 2020 12:36
Yorumlar (0)
![Başkan Taşkın, ‘Söz Millette’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-soz-millette-3250.jpg)
Başkan Taşkın, ‘Söz Millette’
![Bu Ödül Malatya'ya iyi Gelecek..." Mi ?????](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/bu-odul-malatya-ya-iyi-gelecek-quot-mi-3249.jpg)
Bu Ödül Malatya'ya iyi Gelecek..." Mi ?????
![Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/deprem-konutlarinda-incelemelerde-bulundu-3248.jpg)
Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu
![İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/insan-ve-toplum-odakli-hizmet-anlayisiyla-calisiyoruz-3247.jpg)
İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”
![Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-buyuksehir-belediyesi-gelen-hibelerle-hizmet-ve-yatirimlarini-artiriyor-3246.jpg)
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor
![Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-kuyumcular-carsisi-esnafini-ziyaret-etti-3244.jpg)
Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti
![Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tufentmo-nun-destekleme-alimlari-yapmasi-lisansli-depolarin-devreye-girmesi-ve-tesviklerin-verilmesi-onemlidir-kci-meclis-te-kayisinin-sorunlarina-degindi-tff-nin-yeni-malatyaspor-kararini-elestirdi-3243.jpg)
Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,
![Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-sube-mudurlugu-3242.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
![Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/gazeteciler-den-baskan-gecit-e-tesekkur-ziyareti-3241.jpg)
Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti
![AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-gazetecileri-unutmadi-3240.jpg)
AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı
![Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadag-ilcesin-de-traktor-kazasi-3239.jpg)
Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası
![26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-kayisi-festivalinde-elif-buse-dogan-ve-alisan-malatyalilarla-bulustular-3238.jpg)
26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR
![İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/imrek-cumhurbaskanligina-adayligini-acikladi-3237.jpg)
İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı
![Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/sadikoglu-tmo-kayisida-taban-fiyat-belirleyerek-urun-alimi-yapmali-3236.jpg)
Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”
![MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/maginder-malatya-yi-asure-programinda-birlestirdi-3235.jpg)
MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi
![KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-festivalinde-oguzhan-koc-ruzgari-esti-3234.jpg)
KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ
![26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-inci-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kortej-yuruyusu-yapildi-3233.jpg)
26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
![AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/agbaba-batsin-sizin-adaletiniz-batsin-sizin-2-500-liraniz-3232.png)
AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ
![Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-ikizce-mahallemizin-ulasim-agini-yeniliyoruz-3231.jpg)
Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”
![TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tatli-bir-yarisma-yarin-yapilacak-3230.jpg)
TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK
![Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-de-yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-3229.jpg)
Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
![Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-ilce-emniyet-mudurlugu-3228.jpg)
Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü
![AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-yonetiminden-esenlik-genel-mud-tay-a-ziyaret-3227.jpg)
AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret
![Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kapsaminda-3226.jpg)
Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,
![FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/festival-konserleri-basliyor-3225.jpg)
FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR
![TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/timbir-malatya-temsilciligine-iskender-yilmaz-atandi-3224.jpg)
TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı
![Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/milletvekili-olmeztoprak-tan-fka-ile-teknokent-ziyareti-3223.jpg)
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti
![Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-ve-istihbarat-sube-mudurlugu-3222.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü
![ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/esnafimizi-ve-yoneticilerimizi-sagduyulu-olmaya-davet-ediyoruz-3221.jpg)
ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ
![Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-boran-mahallesi-ndeki-ulasim-problemini-cozdu-3220.jpg)
Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü
![187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/187-ureticinin-katilimiyla-yas-kayisi-yarismasi-yapildi-3219.jpg)
187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI
![KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-firsatlar-ve-riskler-paneli-duzenlendi-3218.jpg)
KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ
![Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-cirmihti-ve-gunduzbey-aslina-uygun-yenilenecek-3217.jpg)
Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”
![“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-ilimizde-duzenlenen-etkinliklerle-anildi-3216.jpeg)
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
![BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-er-milletimiz-15-temmuz-da-yeni-bir-destan-yazdi-3215.jpg)
BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’
![Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-deki-yuzme-kurslarina-yogun-ilgi-3214.jpg)
Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*
![Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-44-cocugun-sunnetini-gerceklestirdi-3213.jpg)
Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi
![Ateşli Silahla Kavga](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/atesli-silahla-kavga-3212.jpg)
Ateşli Silahla Kavga
![Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatyali-sporcunun-aikido-dan-daki-basarisi-3211.jpg)
Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı
![Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/metruk-yapilarin-yikimi-gerceklestirildi-3210.jpg)