“Sosyal Tesisler ve Halı Sahamız, Yeşiltepe’nin Sosyal Hayatına Renklilik Getirecek”
Yaşam, 29 Aralık 2020 13:24Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşiltepe Merkez Fatih Mahallesinde 12 bin 626 metrekare alanda hizmete girecek olan ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’ projesinin Yeşiltepe’nin sosyal ve sportif hayatına büyük bir canlılık kazandıracağını söyledi.
![“Sosyal Tesisler ve Halı Sahamız, Yeşiltepe’nin Sosyal Hayatına Renklilik Getirecek”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/sosyal-tesisler-ve-hali-sahamiz-yesiltepe-nin-sosyal-hayatina-renklilik-getirecek-298.jpg)
YEŞİLYURT BELEDİYESİ, ‘YEŞİLTEPE SOSYAL TESİSLERİ VE HALI SAHA’ PROJESİYLE YEŞİLTEPE’NİN CAZİBESİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşiltepe Merkez Fatih Mahallesinde 12 bin 626 metrekare alanda hizmete girecek olan ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’ projesinin Yeşiltepe’nin sosyal ve sportif hayatına büyük bir canlılık kazandıracağını söyledi.
Yeşilyurt’un en kalabalık bölgelerinden olan Yeşiltepe’nin gerek fiziksel gerekse de sosyal, kültürel, eğitim ve sportif yönden gelişim düzeyini artıracak dev yatırımlara yoğunlaşan Yeşilyurt Belediyesi, mimari yapısı, iç ve dış tasarımı, sosyal tesisleri, oyun alanları ve halı sahasıyla farklı bir konsepte sahip ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’ projesini hizmete sunmaya hazırlanıyor.
1 Temmuz’da temeli atılan bu dev yatırımın bütün safhalarını yakından takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, titiz ve özenli bir çalışma döneminden sonra büyük bir kısmı tamamlanan ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’ projesiyle Yeşiltepe’nin cazibesini artıracaklarını söyledi.
Yeşilyurt’ta alternatif yaşam alanları kurup kent merkezindeki yoğunluğu farklı bölgelere taşımak hedefiyle bu tür projelere önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sosyal ve sportif alanlarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlara hitap eden özelliklere sahip ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’ projesiyle Yeşiltepe’ye olan ilgiyi artırıp, bölgenin sosyal ve sportif hayatına hareketlilik kazandıracaklarını dile getirdi.
Yeşilyurt’un geleceğine güzel bir eser daha emanet edecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt’un bütün yaşam alanlarının aynı düzeyde gelişmesi ve değişmesi için birbirinden değerli yatırım alanlarımızı teker teker hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yeşiltepe Merkez Fatih Mahallemizde bulunan 12 bin 626 metrekare alanda büyük bir kısmı tamamlanan Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha projemiz de modern kentleşme esaslarına uygun yapısı, sosyal ve sportif mekanlarıyla Yeşiltepe’nin cazibesini artıracak değerli bir yatırımdır. Yeşilyurt’umuzu böylesine değerli yatırımlarla geleceğe daha umutla bakmaktadır. Bütün aşamalarını yakından takip ettiğimiz projemiz; sosyal tesis, halı saha, çocuk oyun alanları, aydınlatmaları ve çevre düzenlemeleriyle bölgemizin sosyal hayatına büyük bir renklilik getirecektir. 120 metrekareye sahip sosyal tesisimiz ve 720 metrekarelik alanda yapımı tamamlanan halı sahamız başta olmak üzere diğer sosyal donatılarımızın birbirine bütünleştirecek seviyede; güzel, kaliteli ve nitelikli olmasına da ayrıca önem verdik. Projemiz, içerisindeki hizmet alanlarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap etmektedir.Gençlerimizin kaliteli, sağlıklı ve nitelikli şartlarda spor yapmalarına imkan tanımak adına burada yer verdiğimiz halı sahamız, iç ve dış görüntüsünün yanı sıra suni çimi ve diğer mekanlarıyla göz doldurmaktadır.Gençlerimizin buradaki spor tesislerimizin tamamlanıp faaliyete geçmesini dört gözle beklediklerinin farkındayız, mahalle ziyaretlerimizde bunu yakından görmekteyiz, gençlerimizin özlemlerin en kısa sürede gidermek adına ekiplerimiz büyük bir özveri ve gayretle çalışıyorlar. Pandemi sürecinin bitmesiyle birlikte burayı faaliyete sunup, gençlerimize güzel bir tesis hediye etmiş olacağız. Bilindiği üzere spor yatırımlarına çok büyük önem veriyoruz. Şu anda ilçemizin 30 farklı noktasında spor tesisleri projemize başladık. Yeşiltepe’deki bu halı sahamızda, spor yatırımlarımıza farklı bir güzellik kazandıracaktır. Tüm hemşerilerimizin gönül rahatlığıyla gelip hem spor yapabileceği hem de Yeşilyurt Belediyesi güvencesiyle hizmet verecek olan sosyal tesislerimizde yemeğini yiyebileceği, dinlenebileceği, çocuklarımızın da nezih alanlarda eğlenebileceği çok güzel bir yatırımı daha bölgemizde hizmete sunmak içinde bizlerde açıkçası sabırsızlanıyoruz. Ailelerimiz tesislerimize gönül rahatlığıyla gelip günün yorgunluğunu atıp, yemeklerini yiyip, çaylarını ve kahvelerini konforlu bir ortamda yudumlayabilecekler. Gençlerimiz ise her yönüyle modern halı sahamızda dinamik ve sağlıklı bir hayat için sporunu yapabilecektir. Atıl vaziyette olan bu alanımızı, bölgemize yakışır bir düzeye ulaştırmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ve benzeri diğer yatırımlarımızla Yeşiltepe’mizin daha cazip hale gelmesini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.
Merkez Fatih Mahalle Muhtarı Kemal Koçak’ta, ‘Yeşiltepe Sosyal Tesisleri ve Halı Saha’ projesinin bölgenin daha fazla gelişmesi adına önemli bir yatırım olduğunu ifade ederken,Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve ekiplerine teşekkürlerini sundu.
Yaşam, 29 Aralık 2020 13:24
Yorumlar (0)
![Başkan Taşkın, ‘Söz Millette’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-soz-millette-3250.jpg)
Başkan Taşkın, ‘Söz Millette’
![Bu Ödül Malatya'ya iyi Gelecek..." Mi ?????](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/bu-odul-malatya-ya-iyi-gelecek-quot-mi-3249.jpg)
Bu Ödül Malatya'ya iyi Gelecek..." Mi ?????
![Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/deprem-konutlarinda-incelemelerde-bulundu-3248.jpg)
Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu
![İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/insan-ve-toplum-odakli-hizmet-anlayisiyla-calisiyoruz-3247.jpg)
İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”
![Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-buyuksehir-belediyesi-gelen-hibelerle-hizmet-ve-yatirimlarini-artiriyor-3246.jpg)
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor
![Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-kuyumcular-carsisi-esnafini-ziyaret-etti-3244.jpg)
Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti
![Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tufentmo-nun-destekleme-alimlari-yapmasi-lisansli-depolarin-devreye-girmesi-ve-tesviklerin-verilmesi-onemlidir-kci-meclis-te-kayisinin-sorunlarina-degindi-tff-nin-yeni-malatyaspor-kararini-elestirdi-3243.jpg)
Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,
![Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-sube-mudurlugu-3242.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
![Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/gazeteciler-den-baskan-gecit-e-tesekkur-ziyareti-3241.jpg)
Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti
![AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-gazetecileri-unutmadi-3240.jpg)
AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı
![Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadag-ilcesin-de-traktor-kazasi-3239.jpg)
Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası
![26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-kayisi-festivalinde-elif-buse-dogan-ve-alisan-malatyalilarla-bulustular-3238.jpg)
26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR
![İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/imrek-cumhurbaskanligina-adayligini-acikladi-3237.jpg)
İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı
![Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/sadikoglu-tmo-kayisida-taban-fiyat-belirleyerek-urun-alimi-yapmali-3236.jpg)
Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”
![MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/maginder-malatya-yi-asure-programinda-birlestirdi-3235.jpg)
MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi
![KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-festivalinde-oguzhan-koc-ruzgari-esti-3234.jpg)
KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ
![26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-inci-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kortej-yuruyusu-yapildi-3233.jpg)
26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
![AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/agbaba-batsin-sizin-adaletiniz-batsin-sizin-2-500-liraniz-3232.png)
AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ
![Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-ikizce-mahallemizin-ulasim-agini-yeniliyoruz-3231.jpg)
Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”
![TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tatli-bir-yarisma-yarin-yapilacak-3230.jpg)
TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK
![Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-de-yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-3229.jpg)
Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
![Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-ilce-emniyet-mudurlugu-3228.jpg)
Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü
![AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-yonetiminden-esenlik-genel-mud-tay-a-ziyaret-3227.jpg)
AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret
![Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kapsaminda-3226.jpg)
Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,
![FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/festival-konserleri-basliyor-3225.jpg)
FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR
![TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/timbir-malatya-temsilciligine-iskender-yilmaz-atandi-3224.jpg)
TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı
![Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/milletvekili-olmeztoprak-tan-fka-ile-teknokent-ziyareti-3223.jpg)
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti
![Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-ve-istihbarat-sube-mudurlugu-3222.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü
![ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/esnafimizi-ve-yoneticilerimizi-sagduyulu-olmaya-davet-ediyoruz-3221.jpg)
ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ
![Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-boran-mahallesi-ndeki-ulasim-problemini-cozdu-3220.jpg)
Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü
![187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/187-ureticinin-katilimiyla-yas-kayisi-yarismasi-yapildi-3219.jpg)
187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI
![KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-firsatlar-ve-riskler-paneli-duzenlendi-3218.jpg)
KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ
![Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-cirmihti-ve-gunduzbey-aslina-uygun-yenilenecek-3217.jpg)
Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”
![“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-ilimizde-duzenlenen-etkinliklerle-anildi-3216.jpeg)
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
![BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-er-milletimiz-15-temmuz-da-yeni-bir-destan-yazdi-3215.jpg)
BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’
![Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-deki-yuzme-kurslarina-yogun-ilgi-3214.jpg)
Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*
![Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-44-cocugun-sunnetini-gerceklestirdi-3213.jpg)
Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi
![Ateşli Silahla Kavga](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/atesli-silahla-kavga-3212.jpg)
Ateşli Silahla Kavga
![Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatyali-sporcunun-aikido-dan-daki-basarisi-3211.jpg)
Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı
![Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/metruk-yapilarin-yikimi-gerceklestirildi-3210.jpg)