BATTALGAZİ’NİN KALBİ KADIN KOOPERATİFİ’NDEN MODEL OLACAK UYGULAMA
Yaşam, 30 Aralık 2020 09:1065 asil ve 300’ün üzerinde gönüllü üyesi ile Malatya’da önemli projeleri hayata geçiren Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, özel gereksinimli bireyler ve ailelerine yönelik yapacağı örnek uygulama ile bir ilke daha imza atacak.
![BATTALGAZİ’NİN KALBİ KADIN KOOPERATİFİ’NDEN MODEL OLACAK UYGULAMA](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-nin-kalbi-kadin-kooperatifi-nden-model-olacak-uygulama-314.jpeg)
65 asil ve 300’ün üzerinde gönüllü üyesi ile Malatya’da önemli projeleri hayata geçiren Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, özel gereksinimli bireyler ve ailelerine yönelik yapacağı örnek uygulama ile bir ilke daha imza atacak.
2019 yılında iş sahibi olmak isteyen kadınlara işgücü ortamı sağlamak, kadının sosyal ve içtimai hayatta fonksiyonlarını arttırmak amacıyla kurulan Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, Türkiye çapında bir ilke daha imza atacak. Fahri Başkanlığını Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in eşi Yıldız Güder’in yürüttüğü Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi, üretici kadınlara yönelik hayata geçirilen projelerin yanı sıra özel gereksinimli bireylere ve ailelerine de yönelik bir çalışmanın startını vermeye hazırlanıyor. Gerçekleştirilecek olan çalışma ile özel gereksinimli bireyler ve ailelerin yaptığı el emeği göz nuru ürünler, Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nde satışa sunulacak.
ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER İLE PASTA YAPTI
Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Fahri Başkanı Yıldız Güder, AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu ve AK Parti Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Ebru İnanç ile birlikte Battalgazi Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki özel gereksinimli bireyler ve aileleri ile bir araya gelerek, onlara destek oldu. Özel gereksinimli bireyler ve ailelerin yaptığı el emeği göz nuru ürünleri inceleyen Başkan Yıldız Güder, daha sonra özel gereksinimli bireyler ile birlikte Uygulama evinde pasta ve börek yaptı. Yapılan pastaları ikram etmeyi ihmal etmeyen Başkan Yıldız Güder, Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi olarak her daim özel gereksinimli bireyler ve ailelerin yanında olduklarının altını çizdi.
İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI İNANÇ: “ÖRNEK BİR KARAR ALINDI”
Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nin örnek uygulamaya imza attıklarını belirten AK Parti Battalgazi Kadın Kolları Başkanı Ebru İnanç, “Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifinin Fahri Başkanı Yıldız Güder ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu ile beraber özel gereksinimli bireyler ve anneleri ile birlikte bir araya geldik. Özel gereksinimli çocuklarımızın ve bireylerimizin anneleri gerçekten çok güzel ürünler yapmışlar. Annelerimizin özel gereksinimli çocuklarının olması nedeniyle bir işte çalışma olasılıkları çok güç olduğu için Başkanımız Yıldız Güder’in önerileriyle Kadın Kooperatifinde, onların yaptığı ürünlerin satışının yapılma yönünde bir karar aldılar. Bu anlamda desteklerinden dolayı da Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.
İL KADIN KOLLARI BAŞKANI PELİTOĞLU: “BU UYGULAMAYI YÜREKTEN DESTEKLİYORUZ”
Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi’nin çok yönlü çalışmalara imza attığını vurgulayan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, “Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi Fahri Başkanı Yıldız Güder hanımefendinin misafiriyiz. Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi çok yönlü çalışmalar ortaya koyuyor. Bugün de burada özel gereksinimli bireylerimize ve annelerine yönelik bir çalışma gerçekleştiriyorlar. Bu uygulama ile özel gereksinimli bireylerin ve annelerinin ekonomiye katkı sağlamaları bizi de gururlandırıyor. Bu anlamda bu imkanı sağlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e ve kıymetli eşi Yıldız Güder’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bizde bu uygulamayı yürekten destekliyoruz” ifadelerinde bulundu.
FAHRİ BAŞKAN GÜDER: “KOOPERATİFİMİZİN KAPISINI ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERİMİZE VE AİLELERİNE DE AÇIYORUZ”
Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi olarak ‘Engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki fırsat verilsin’ sloganıyla hareket ettiklerinin altını çizen Fahri Başkan Yıldız Güder, “Bizler bugün Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi olarak ilçemizin en güzide merkezlerinden olan Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ettik. Özel gereksinimli kardeşlerimize ve ailelerine yönelik ne tür çalışmalar yapabiliriz? bunun istişaresini yapmak ve onlara destek olmak amacıyla bir araya geldik. Özel gereksinimli kardeşlerimizin spor, sanat, eğitim, siyaset ve iş dünyası dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atmaktalar. Kardeşlerimizin zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar, bizleri de mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Bizler her konuda özel gereksinimli kardeşlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Kardeşlerimizin toplumla bütünleştirmek, güzel işlere teşvik etmek, onların sorunlarını çözmek ve onlara yardımcı olmak hepimizin görevidir. Kalplerimizdeki ve zihinlerimizdeki engelleri hep birlikte aşmalıyız. Kooperatifimizin kapısını özel gereksinimli bireylerimize ve ailelerine açıyoruz. Bizler Battalgazi’nin Kalbi Kadın Kooperatifi olarak özel gereksinimli kardeşlerimizin ve ailelerinin ürettikleri ürünlerin satışını gerçekleştirme adına bir karar aldık ve bundan sonraki süreçte kardeşlerimizin üretmiş oldukları ürünleri gerek Kadın Kooperatifimizde gerekse de yaz aylarında tekrar açacağımız Hanımeli Pazarımızda satışını gerçekleştireceğiz. Bizler hem özel gereksinimli bireylerimizin yanında olduğumuzu göstermek hem de onlara katkı sunmak amacıyla bu büyük adımı atacağız. İstiyoruz ki tüm vatandaşlarımız böyle bir projeye destek olsunlar. Engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki fırsat verilsin” dedi.
Yaşam, 30 Aralık 2020 09:10
Yorumlar (0)
![Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/deprem-konutlarinda-incelemelerde-bulundu-3248.jpg)
Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu
![İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/insan-ve-toplum-odakli-hizmet-anlayisiyla-calisiyoruz-3247.jpg)
İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”
![Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-buyuksehir-belediyesi-gelen-hibelerle-hizmet-ve-yatirimlarini-artiriyor-3246.jpg)
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor
![Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-kuyumcular-carsisi-esnafini-ziyaret-etti-3244.jpg)
Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti
![Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tufentmo-nun-destekleme-alimlari-yapmasi-lisansli-depolarin-devreye-girmesi-ve-tesviklerin-verilmesi-onemlidir-kci-meclis-te-kayisinin-sorunlarina-degindi-tff-nin-yeni-malatyaspor-kararini-elestirdi-3243.jpg)
Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,
![Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-sube-mudurlugu-3242.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
![Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/gazeteciler-den-baskan-gecit-e-tesekkur-ziyareti-3241.jpg)
Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti
![AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-gazetecileri-unutmadi-3240.jpg)
AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı
![Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadag-ilcesin-de-traktor-kazasi-3239.jpg)
Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası
![26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-kayisi-festivalinde-elif-buse-dogan-ve-alisan-malatyalilarla-bulustular-3238.jpg)
26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR
![İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/imrek-cumhurbaskanligina-adayligini-acikladi-3237.jpg)
İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı
![Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/sadikoglu-tmo-kayisida-taban-fiyat-belirleyerek-urun-alimi-yapmali-3236.jpg)
Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”
![MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/maginder-malatya-yi-asure-programinda-birlestirdi-3235.jpg)
MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi
![KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-festivalinde-oguzhan-koc-ruzgari-esti-3234.jpg)
KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ
![26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-inci-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kortej-yuruyusu-yapildi-3233.jpg)
26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
![AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/agbaba-batsin-sizin-adaletiniz-batsin-sizin-2-500-liraniz-3232.png)
AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ
![Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-ikizce-mahallemizin-ulasim-agini-yeniliyoruz-3231.jpg)
Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”
![TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tatli-bir-yarisma-yarin-yapilacak-3230.jpg)
TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK
![Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-de-yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-3229.jpg)
Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
![Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-ilce-emniyet-mudurlugu-3228.jpg)
Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü
![AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-yonetiminden-esenlik-genel-mud-tay-a-ziyaret-3227.jpg)
AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret
![Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kapsaminda-3226.jpg)
Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,
![FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/festival-konserleri-basliyor-3225.jpg)
FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR
![TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/timbir-malatya-temsilciligine-iskender-yilmaz-atandi-3224.jpg)
TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı
![Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/milletvekili-olmeztoprak-tan-fka-ile-teknokent-ziyareti-3223.jpg)
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti
![Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-ve-istihbarat-sube-mudurlugu-3222.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü
![ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/esnafimizi-ve-yoneticilerimizi-sagduyulu-olmaya-davet-ediyoruz-3221.jpg)
ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ
![Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-boran-mahallesi-ndeki-ulasim-problemini-cozdu-3220.jpg)
Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü
![187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/187-ureticinin-katilimiyla-yas-kayisi-yarismasi-yapildi-3219.jpg)
187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI
![KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-firsatlar-ve-riskler-paneli-duzenlendi-3218.jpg)
KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ
![Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-cirmihti-ve-gunduzbey-aslina-uygun-yenilenecek-3217.jpg)
Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”
![“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-ilimizde-duzenlenen-etkinliklerle-anildi-3216.jpeg)
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
![BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-er-milletimiz-15-temmuz-da-yeni-bir-destan-yazdi-3215.jpg)
BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’
![Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-deki-yuzme-kurslarina-yogun-ilgi-3214.jpg)
Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*
![Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-44-cocugun-sunnetini-gerceklestirdi-3213.jpg)
Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi
![Ateşli Silahla Kavga](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/atesli-silahla-kavga-3212.jpg)
Ateşli Silahla Kavga
![Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatyali-sporcunun-aikido-dan-daki-basarisi-3211.jpg)
Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı
![Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/metruk-yapilarin-yikimi-gerceklestirildi-3210.jpg)
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi
![MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/marka-sehir-battalgazi-3209.jpg)
MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ
![Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlimizi Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/cevre-sehircilik-ve-iklim-degisikligi-bakani-murat-kurum-ilimizi-ziyaret-etti-3208.jpg)