Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
Spor, 21 Nisan 2021 07:48“Tesislerimizde Geleceğin Milli Takım Sporcuları Yetişecek”
![Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/yesilyurt-belediyesi-inonu-mahallesine-dev-bir-spor-kompleksi-kuruyor-410.jpg)
“Tesislerimizde Geleceğin Milli Takım Sporcuları Yetişecek”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İnönü mahallemizdeki toplam 6.760 m2 alanda hizmete sunacağımız Spor Tesisimiz, futbol, basketbol ve voleybol sahalarının yanı sıra bocce sahası ve tenis kortuyla gençlerimizin sportif hayatının zenginleşmesine katkı sunacaktır.” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Habib Ahmet Şahin, Süleyman Bayram, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İnönü Mahalle Muhtarı Abdulgazi Atabey ile birlikte, yapımı devam eden Spor Tesisleri alanında incelemelerde bulundu.
Yeşilyurt’un 30 farklı noktasında inşaatları devam eden spor tesisleri sayesinde Malatya’dan Milli Takımlara giden sporcu sayısını artıracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine destek verecek kalıcı ve güzel yatırımları Yeşilyurt’a kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.
Yeni dönem vaatlerinden olan ‘Spor Tesisleri’ projesi kapsamında İnönü Mahallesine beş farklı spor branşının aynı anda yapılacağı dev bir spor yatırımı kazandıracaklarını dile getiren Başkan Çınar, “Kentimizin ve ilçemizin merkezi yerleşim yerlerinden olan İnönü mahallemizde 7’den 70’e herkese hitap edecek alanlara sahip çok güzel bir spor kompleksi inşa ediyoruz.Bu yıl başlatmış olduğumuz gençlik ve spor seferberliği kapsamında ilçemize hem modern, nezih ve kaliteli alanlara sahip hem spor yatırımı kazandırıyoruz hem de farklı temalı sportif aktiviteler düzenliyoruz.İnönü mahallemizde toplam 6.760 m2 alanda inşaatı devam eden spor tesislerimiz içerisinde futbol, basketbol ve voleybol sahalarının yanı sıra bocce sahası ve tenis kortu yer alacaktır. Soyunma odaları, lavabo ve wcnin yanı sıra çevre düzenlemesi, sosyal donatıları, aydınlatmaları ve oturma alanlarıyla bölgenin sosyal yaşamını renklendirecek, her yaştan vatandaşın ilgi göstereceği, ilçemizin marka değerine yakışacak dev bir yatırımı daha hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. İnönü ve çevre mahallerde yaşayan gençlerimizin spor tesisi talebine her yönüyle bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek güzel bir yatırımla karşılık vermiş olacağız. İnşaat alanında çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor.Gençlik ve Spor Yılı olarak ilan ettiğimiz 2021 yılında ağırlık verdiğimiz sportif hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Gençlerimizi farklı branşlarda yetişmeleri ve profesyonel anlamda spor yapmasının önünü açmış olacağız. Gençlerimizi iyiye, doğruya ve güzel alanlara çekip, vatana, millete ve çevresine yararlı birey olmaları içinde elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde hizmete sunduğumuz ya da sunacağımız tesislerde yeteneklerini geliştirecek olan gençlerimiz inşallah gelecekte farklı spor branşlarının profesyonel alanlarında kendilerini gösterip, Milli Takıma kadar yükseleceklerdir. Bizler her zaman gençlerimize inanıyoruz. “ diye konuştu.
Yeşilyurt’ta gerçekleşen yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunan İnönü Mahalle Muhtarı Abdulgazi Atabey, “ Sadece kendi mahallemde değil ilçemizin genelinde bu tür yatırımlar yapılıyor. Başkanımızdan Allah razı olsun, başarılar dilerim. Mahallede devam eden spor kompleksimiz içerisindeki spor sahaları ve hizmet alanlarıyla Yeşilyurt’un en gözde mekanları arasında yerini alacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz Başkanımızın yanındayız, kendisini her zaman destekliyoruz.” diye konuştu.
Spor, 21 Nisan 2021 07:48
Yorumlar (0)
![Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/deprem-konutlarinda-incelemelerde-bulundu-3248.jpg)
Deprem Konutlarında İncelemelerde Bulundu
![İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/insan-ve-toplum-odakli-hizmet-anlayisiyla-calisiyoruz-3247.jpg)
İnsan ve Toplum Odaklı Hizmet Anlayışıyla Çalışıyoruz”
![Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-buyuksehir-belediyesi-gelen-hibelerle-hizmet-ve-yatirimlarini-artiriyor-3246.jpg)
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Gelen Hibelerle Hizmet ve Yatırımlarını Artırıyor
![Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-taskin-kuyumcular-carsisi-esnafini-ziyaret-etti-3244.jpg)
Başkan Taşkın Kuyumcular Çarşısı Esnafını Ziyaret Etti
![Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tufentmo-nun-destekleme-alimlari-yapmasi-lisansli-depolarin-devreye-girmesi-ve-tesviklerin-verilmesi-onemlidir-kci-meclis-te-kayisinin-sorunlarina-degindi-tff-nin-yeni-malatyaspor-kararini-elestirdi-3243.jpg)
Tüfenkci, Meclis’te kayısının sorunlarına değindi,
![Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-sube-mudurlugu-3242.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü
![Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/gazeteciler-den-baskan-gecit-e-tesekkur-ziyareti-3241.jpg)
Gazeteciler’den Başkan Geçit’e Teşekkür Ziyareti
![AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-gazetecileri-unutmadi-3240.jpg)
AKÇADAĞDER Gazetecileri Unutmadı
![Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadag-ilcesin-de-traktor-kazasi-3239.jpg)
Akçadağ İlçesin'de Traktör Kazası
![26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-kayisi-festivalinde-elif-buse-dogan-ve-alisan-malatyalilarla-bulustular-3238.jpg)
26. KAYISI FESTİVALİNDE ELİF BUSE DOĞAN VE ALİŞAN MALATYALILARLA BULUŞTULAR
![İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/imrek-cumhurbaskanligina-adayligini-acikladi-3237.jpg)
İmrek Cumhurbaşkanlığına Adaylığını açıkladı
![Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/sadikoglu-tmo-kayisida-taban-fiyat-belirleyerek-urun-alimi-yapmali-3236.jpg)
Sadıkoğlu: “TMO, kayısıda taban fiyat belirleyerek ürün alımı yapmalı”
![MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/maginder-malatya-yi-asure-programinda-birlestirdi-3235.jpg)
MAGİNDER, Malatya’yı aşure programında birleştirdi
![KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-festivalinde-oguzhan-koc-ruzgari-esti-3234.jpg)
KAYISI FESTİVALİNDE OĞUZHAN KOÇ RÜZGÂRI ESTİ
![26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/26-inci-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kortej-yuruyusu-yapildi-3233.jpg)
26’INCI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
![AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/agbaba-batsin-sizin-adaletiniz-batsin-sizin-2-500-liraniz-3232.png)
AĞBABA; BATSIN SİZİN ADALETİNİZ, BATSIN SİZİN 2.500 LİRANIZ
![Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-ikizce-mahallemizin-ulasim-agini-yeniliyoruz-3231.jpg)
Başkan Geçit, “İkizce Mahallemizin Ulaşım Ağını Yeniliyoruz”
![TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/tatli-bir-yarisma-yarin-yapilacak-3230.jpg)
TATLI BİR YARIŞMA’ YARIN YAPILACAK
![Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-de-yaz-kurslari-tum-hiziyla-devam-ediyor-3229.jpg)
Battalgazi’de Yaz Kursları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
![Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-ilce-emniyet-mudurlugu-3228.jpg)
Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü
![AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/akcadagder-yonetiminden-esenlik-genel-mud-tay-a-ziyaret-3227.jpg)
AKÇADAĞDER Yönetiminden Esenlik Genel Müd. Tay’a Ziyaret
![Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatya-kultur-sanat-etkinlikleri-ve-kayisi-festivali-kapsaminda-3226.jpg)
Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali Kapsamında,
![FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/festival-konserleri-basliyor-3225.jpg)
FESTİVAL KONSERLERİ BAŞLIYOR
![TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/timbir-malatya-temsilciligine-iskender-yilmaz-atandi-3224.jpg)
TİMBİR Malatya Temsilciliğine İskender Yılmaz Atandı
![Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/milletvekili-olmeztoprak-tan-fka-ile-teknokent-ziyareti-3223.jpg)
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent ziyareti
![Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/narkotik-suclarla-mucadele-ve-istihbarat-sube-mudurlugu-3222.jpg)
Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü
![ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/esnafimizi-ve-yoneticilerimizi-sagduyulu-olmaya-davet-ediyoruz-3221.jpg)
ESNAFIMIZI VE YÖNETİCİLERİMİZİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUZ
![Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-boran-mahallesi-ndeki-ulasim-problemini-cozdu-3220.jpg)
Battalgazi Belediyesi Boran Mahallesi’ndeki Ulaşım Problemini Çözdü
![187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/187-ureticinin-katilimiyla-yas-kayisi-yarismasi-yapildi-3219.jpg)
187 ÜRETİCİNİN KATILIMIYLA YAŞ KAYISI YARIŞMASI YAPILDI
![KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/kayisi-firsatlar-ve-riskler-paneli-duzenlendi-3218.jpg)
KAYISI: FIRSATLAR VE RİSKLER’PANELİ DÜZENLENDİ
![Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-gecit-cirmihti-ve-gunduzbey-aslina-uygun-yenilenecek-3217.jpg)
Başkan Geçit; “Çırmıhtı ve Gündüzbey Aslına Uygun Yenilenecek”
![“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-ilimizde-duzenlenen-etkinliklerle-anildi-3216.jpeg)
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Anıldı
![BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/baskan-er-milletimiz-15-temmuz-da-yeni-bir-destan-yazdi-3215.jpg)
BAŞKAN ER, ‘MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA YENİ BİR DESTAN YAZDI’
![Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-deki-yuzme-kurslarina-yogun-ilgi-3214.jpg)
Battalgazi’deki Yüzme Kurslarına Yoğun İlgi*
![Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/battalgazi-belediyesi-44-cocugun-sunnetini-gerceklestirdi-3213.jpg)
Battalgazi Belediyesi, 44 Çocuğun Sünnetini Gerçekleştirdi
![Ateşli Silahla Kavga](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/atesli-silahla-kavga-3212.jpg)
Ateşli Silahla Kavga
![Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/malatyali-sporcunun-aikido-dan-daki-basarisi-3211.jpg)
Malatyalı Sporcunun Aikido Dan’daki Başarısı
![Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/metruk-yapilarin-yikimi-gerceklestirildi-3210.jpg)
Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştirildi
![MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/marka-sehir-battalgazi-3209.jpg)
MARKA ŞEHİR BATTALGAZİ
![Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İlimizi Ziyaret Etti](https://www.habermalatya44.com/resimler/icerikler/cevre-sehircilik-ve-iklim-degisikligi-bakani-murat-kurum-ilimizi-ziyaret-etti-3208.jpg)