ALTIN
 
DOLAR
 
STERLİN
EURO
 

YEŞİLYURT BELEDİYESİ YAKINCA SPOR ADASI, SPORTİF YATIRIMLARA ÖRNEKLİK TEŞKİL EDİYOR

 

13 Aralık 2023 20:51
YEŞİLYURT BELEDİYESİ YAKINCA SPOR ADASI, SPORTİF YATIRIMLARA ÖRNEKLİK TEŞKİL EDİYOR

YEŞİLYURT BELEDİYESİ YAKINCA SPOR ADASI, SPORTİF YATIRIMLARA ÖRNEKLİK TEŞKİL EDİYOR

“Yakınca Spor Adası ile Gençlik Yatırımlarımızı İleri Bir Boyuta Taşıdık”

Yeşilyurt Belediyesinin ‘100’ncü Kuruluş Yıldönümüne Yakışan 100 Yatırım’ arasında yerini alıp, içerisindeki Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yaşam ve Spor Merkezi, Halı Saha, Basketbol ve Voleybol Sahası, Gençlik Merkezi ve Kapalı Spor Salonuyla bölgenin en büyük spor yatırımlarından olan Yakınca Spor Adası, bugünden geleceğe emanet edilen eden büyük yatırımlar arasında yerini aldı.

'Gençlerin ve Gençliğin Belediyesi' düsturuyla hareket ederek ‘sağlıklı, bilgili ve donanımlı bir genç nesil’ inşa edilmesi noktasında dev adımlar atan Yeşilyurt Belediyesinin vizyonel yatırımlarından olan Yakınca Spor Adası, sportif yatırımlara örneklik teşkil ediyor.

Yakınca mahallesinde atıl vaziyetteki 150 dönüme yakın bir alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın girişimleri neticesinde baştan aşağıya yenilenerek her yaştan vatandaşa hitap edecek sportif mekanlara dönüşümü sağlanırken, Gençlik ve Spor Bakanlığının büyük destekleri neticesinde proje içerisinde yer alan sportif tesisleri teker teker hizmete sunuluyor.

‘Yakınca Spor Adası’ olarak isimlendirilen dev spor alanında Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yaşam ve Spor Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Halı Saha, Basketbol ve Voleybol Sahasından sonra Gençlik Merkezinin de yapımında sona yaklaşıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Malatya İl Gençlik ve Spor Müdürü Ebubekir Kayhan’da Malatya’nın yeniden inşa ve ihya sürecine katkı sunacak bir yatırım olarak ön plana çıkan Yakınca Spor Adası içerisinde ki Gençlik Merkezi başta olmak üzere diğer spor tesislerini incelediler.

İnceleme ziyaretine eşlik eden Yakınca Mahalle Muhtarı Mevlüt Tunç, hayata geçen tüm yatırımlardan dolayı teşekkürlerini sundu.

Malatya İl Gençlik ve Spor Müdürü Ebubekir Kayhan ise, ‘Yakınca Spor Adası’ içerisinde yerini alan Gençlik Merkezinin yakın zamanda hizmete gireceğini söylerken, “Şehrimizdeki çok amaçlı sosyal ve sportif yatırımlara bir yenisi daha ekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri neticesinde Yakınca mahallemize çok güzel, geleceğe dönük spor tesisleri kazandırıldı. Yapımında artık sona yaklaşılan Gençlik Merkezimizde sportif faaliyetlerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacağız. Buranın dev bir spor alanına dönüşmesi aşamasında desteklerini eksik etmeyen Belediye Başkanımıza ve katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

‘Yakınca Spor Adası’ ile gençlik yatırımlarını ileri bir boyuta taşıdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yakınca mahallesinde atıl vaziyetteki 150 dönümlük alanı dev bir spor ve sosyal yaşam alanına dönüştürmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Malatya’nın yeniden inşa, ihya ve imar sürecine katkı sunacak yatırımlardan olan ‘Yakınca Spor Adası’ projesinin bugünden geleceğe emanet edilen dev eserler arasında yerini aldığını söyleyen Başkan Çınar, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri neticesinde Yakınca mahallemizdeki 150 dönümlük alanı yüzme havuzundan gençlik merkezine, basketbol, voleybol ve futbol sahasından yürüyüş ve bisiklet yollarına kadar dev bir spor yatırımına dönüştürmek için bugüne kadar çok büyük uğraşlar ve emekler verdik.  Yeşil alanları, sosyal donatıları, otoparkı, aydınlatmaları ve tematik yaşam alanlarıyla birlikte Yeşilyurt’umuza yeni bir yaşam alanı daha kazandırmış olduk. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap edecek sportif ve sosyal yaşam alanlarına sahip bu dev yatırımla birlikte gençlere verdiğimiz önemi bir kez daha gözler önüne sermiş oluyoruz. Proje içerisinde yer alan Gençlik Merkezimizin inşaatı tamamlanmak üzere, çevre düzenlemeleri ve iç tefrişatların ardından inşallah 2024 yılının Bahar ayıyla birlikte buradaki faaliyetlere hız verilecek.” diye konuştu.

Başkan Çınar, Gençlik Merkezinin Yakınca Spor Adasının en önemli parçası olacağını ifade ederken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlik Merkezimiz Yakınca Spor Adasının daha değerli ve özel bir hale gelmesini sağlayacak. Spor salonundan atölyelere, sınıflardan kurs alanlarına, farklı temalı organizasyonların yapılacağı mekânlardan dinlenme alanlarına kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü Gençlik Merkezimiz, buradaki dev spor alanının en önemli parçası olacak. Gençlerimiz kaliteli ortamlarda zamanlarını faydalı geçirebilecekler. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, Yaşam ve Spor Merkezimiz, Kapalı Spor Salonumuz, Halı Saha, Basketbol ve Voleybol Sahamızın ardından Gençlik Merkezimizin de burada faaliyete geçecek olması, bölgenin cazibesini artıracaktır. Gençlere ne kadar yatırım yaparsak, onlara ne kadar alan açıp sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere katılımlarını artırırsak geleceğimize de o denli iyi bir yatırım yapmış oluruz. Gençlik ve spor yatırımlarında belirlediğimiz hedeflerin üzerine çıktık, gençlerimize ne söz verdiysek yerine getirdik. Gençlerimizin güzel, sağlıklı ve huzurlu bir hayat yaşaması, hem aile hem de meslek hayatlarında başarılı olabilmeleri için bu tür yatırımların sayısını hızla artıracağız. Yakınca Spor Adası gibi dev bir spor yatırımıyla da bu hizmetlerimizi daha ileri bir boyuta taşımış oluyoruz. Çok sayıda spor tesisin yer aldığı Yakınca Spor Adamızın bölgemizin en büyük sosyal yaşam alanı olan Beylerderesi Şehir Parkımıza yakın bir yerde olması vatandaşlarımıza sunduğumuz alternatif yaşam alanlarımızın genişlemesine vesile olacaktır. Bu ve benzeri yatırımlarımızla şehrimizin yeniden inşa, ihya ve imar sürecine de katkı sunmuş oluyoruz. Şehrimizin yeniden ayağa kalkmasını sağlayacak bu tür yatırımlara desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza, Valiliğimize, kurum ve kuruluşlara bir kez daha teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.