ALTIN
 
DOLAR
 
STERLİN
EURO
 

CHP Akçadağ’da Başkan Adayı Dr. Vahap Şahin’ Oldu.

 

30 Ocak 2024 16:32
CHP Akçadağ’da Başkan Adayı Dr. Vahap Şahin’ Oldu.

CHP Akçadağ’da Başkan Adayı Dr. Vahap Şahin’ Oldu.

CHP AKçadağ İleç Binasında önce yapılan toplantıya CHP İl Başkanı Barış Yıldız, İlçe Başkanı Ali Aslan ve CHP İl yöneticileri ile partililer katıldı. CHP İlçe Başkanı Ali Aslan, 2019 Yuılında kıl payı kaybettikleri seçimi bu kez kazanacaklarını belirterek 

Akçadağ'da sosyal belediyeciliği başlatacak Başkan adayımızla sahaya iniyoruz. İnsan odaklı projelerimizle seçmenimizin karşısına çıkıyoruz" dedi. 

CHP Akçadağ ilçe teşkilatın da saat 12.00’de başlayan ilçe belediye başkan adayı Dr. Vahap Şahin’in tanıtım toplantısına yoğun katılım oldu.

CHP Akçadağ Belediye Başkan adayı Dr. Vahap Şahin, Akçadağ'a 49 projeyle geldiğini belirterek

Dr. Vahap Şahin Adet Porjesi şu başlıklardan oluşuyor:

1) Kentsel dönüşüme belediye hizmet binası ile başlanacak.

2) Mağduriyet yaratmayacak şekilde Merkez çarşı içerisinde bulunan dükkânların tamamı kentsel dönüşüm ile sağlam güvenilir yapılara dönüşmesi sağlanacak.

3) Merkez mahallerde başlayarak tüm mahallerdeki konutların kentsel dönüşüm yasası kapsamında değerlendirilerek sağlam olmayan yapıların kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi sağlanacak.

4) Yol medeniyettir, sorumluluğumuz alanındaki tüm yolların bakım onarım hizmetlerini aksatmadan yapacağız, büyükşehir ait olan kısım için sürekli büyükşehir ile koordine halinde asfaltsız yol bırakmayacağız.

5) Kanalizasyon sistemi olmayan birçok mahallemiz bulunmakta Büyükşehir’e konu ile ilgili destek verilerek çözülmesi sağlanacak.

6)  Belediye iş makinaları aratılacak kiralamaya gidilmeden kendi araçları ile kaliteli hizmetler sunulacak

7) Mobil konkasör şantiyesi alınarak nakliyeden tasarruf edilecek.

8) Mobil asfalt plenti satın alınarak ilçemizin her yerine kaliteli asfalt yapımı sağlanacaktır.

Sağlıklı, huzurlu ve insanca yaşam hakkı

9)     Aş evi   yapılarak  ve ekonomik durumu müsait olmayan vatandaşlara sıcak yemek sağlanarak en doğal hakları olan beslenme hakkı sağlanacaktır.

10)   Yaşlılar için huzurevi yapılacak.(Her yaş için koruyucu merkezleri oluşturulacak. Kadınlarımız için özellikle-(barınmaları sosyal destek kültürel donatı sağlamak.)

11)   Sağlık merkezi kurulacak ayrıca kimsesi olmayanlara hasta bakım hizmeti verilecek.

12)   Mobil gasilhane Cenaze hizmet aracı alınacak. (Cenaze yıkanacak, kefeni ücretsiz temin edilecek, cenaze evinde merhum adına yemek desteği verilecek.)

13)   Her mahalleye taziye evi yapılacak ayrıca talep halinde mobil çadır hizmeti sunulacak.  

EĞİTİM  

14)  Eğitimde öğretmen okulu ile eğitimde zirvede olan ilçemiz sırlamada sonlarda yer almaktadır bu okulumuzun tekrar açılması için gayret gösterilecektir.

15)   Ekonomik durumu iyi olmadığı tespit edilen öğrencilere burs verilecek, kırtasiye yardımı yapılacak.

16) Liselere giriş sınavı, üniversite giriş sınavı , kamu personele sınavlarına hazırlık için belediye tarafından kurslar düzenlenecektir. İhtiyaç sahibi öğrencilere sınav hazırlıklarında ücretsiz ders kaynakları sağlanacaktır.   İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim dönemi boyunca eğitimleri için ücretsiz ulaşım sağlanacaktır. Öğrencilere eğitimleri boyunca ücretsiz internet ulaşım sağlanacaktır

17)  Tüm Gençler , ev hanımları için meslek edindirmek amaçlı BELMEK kursları açılacak. (Biçki, dikiş, el örgüsü, resim, müzik vs.)

18) Gençlik merkezi kurularak gençlerin sosyal aktivitesi eksiksiz sağlanacak.

19) İlçe Kütüphanesi yapılarak ATATÜRK İsmi verilecektir .

ULAŞIM

20)   Mahallerin ilçe Merkezine , ilçe merkezinden Şehir merkezine ulaşım master planı hazırlanarak en uygun model ile ulaşım dizayn edilerek  vatandaşın , öğrencilerin daha düzenli, rahat ,güvenli ve huzurlu bir ulaşım imkanı sağlanacaktır.

21)  İlçe garajı ve koy garajı yapılarak toplu ulaşım araçlarının tek yerden hizmet vermesi sağlanarak trafik sorunu ve halkın ulaşım araçlarına ulaşımı kolaylaştırılacaktır.

22)  Otoparklar yapılacak halkın araçlarını güvenle bırakabileceği yerler sağlanmış olup yolardaki trafik yoğunluğu giderilmiş olacaktır.

TİCARET

23)   Kapalı Pazar yeri ve sosyal tesisler yapılacak. İçerisinde hamam sauna mevcut olacak.

24)   Organize sanayi bölgesi İhdası ve  kurularak yatırımcıların ilçemize çekilmesi sağlanarak ekonomisinin canlanması sağlanacaktır. İşsizlik sorunu çözülerek ayrıca tersine göç sağlanarak iş ,aş sorunu bitecektir.

25)  MTA nın  fizibilitesini yaptığı bir çok noktadaki petrol , gaz, mermer , altın, bakır ve demir v.b rezervlerinin ekonomik olanlarının çıkarılarak hem ilçe hemde memleket ekonomisine katkı sağlanması sağlanacaktır.

26)   Sokak hayvanlarının ıslahı Sağlanarak; barınak, beslenme, aşılanma ihtiyaçları karşılanacak.

27)  Hayvan pazarı yapılacak.

CEVRE DÜZENLEME VE PEYZAJ

28)   Her mahalleye tüm sakinlerin rahat ulaşabileceği bir park yapılacak. Belediye önündeki park yapılarak “Mustafa Kemal Atatürk Parkı” ismi verilecek ayrıca Kürecikteki Radarın bulunduğu yere Halk parkı ve sosyal donatılar yapılacaktır.

29) İlçe Merkez mahallerde atıl halde olan tüm yerlere düzenleme yapılarak görsel hale getirilerek ilçe merkezinin çehresinin modern bir ilçe görünümüne getirilmesi sağlanacaktır.

30)  Yürüyüş yoları düzenlenerek yürüyüş yollarına Her yaştan vatandaşın egzersiz yapabileceği sportif faaliyet aletlerin yaptırılarak hizmete sunulacaktır.

31)  İlçemizin iklim şartlarına uygun ağaçlar ile ilçe merkezi girişinde her iki tarafa ilçe merkezinde ağaçlandırma yapılarak, tüm müsait boşluklar yeşillendirilerek, yeşillendiren ve yeşili koruyan bir belediyecilik anlayışı olacak.

  SPOR KOMPLEKSİ

32)   İlçe merkezinde Tüm mahallere hizmet verebilecek kapasitede iki adet yüzme havuzu, jimnastik salonlu, futbol, basketbol, hentbol, tenis kortu, masa tenisi olan bir spor kompleksi yaptırılacaktır.

GENEL

33)   İlçe merkezde iki adet kreş açılacak.

34)   İlçe merkezde bulunan eski hamamın yerine tarihine yakışır halk hamamı yapılacak.

35)   DSİ ve Sulama birlikleri ile koordine edilerek Suyun hayati önem Taşıdığı günümüzde sulama sistemlerinin tamamı kapalı sulama sistemi yapılacak.

36)   Mekruh binalar ivedi olarak kaldırılacak, olası salgın hastalıkların önüne geçilmesi sağlanacaktır.

37)   Park Bahçeler Müdürlüğü ihdas edilerek çevre düzenlenmesi, ilaçlama, peyzaj işlerinin yapılmasının yanında, fidanlık üretimi yapılarak çiftçilere belirlenen sayıda ücretsiz fidan ve fide verilecektir.

38)   Okul, Sağlık Merkezi, Cami, Cem evi ve Kültür Merkezlerinin bakımı ve onarımı, çevre düzenlemesi yapılacak, ihtiyaç halinde yenileri yapılacak.

39)   Belediye bünyesinde şirketler aktif hale getirilecek. Gerekirse yeni şirketler kurularak belediye hizmetlerinin eksiz yapılması sağlanacaktır ayrıca işsiz insanlara yeni iş olanakları sağlanarak işsizliğin göçün önüne geçilmesi sağlanacaktır.

40)   Belediye’ye bağlı semt temsilcilikleri açılacak. Kürecik, ören , bahri ve esenbey

41)   Kardeş belediyeciliği getireceğiz. Karşılıklı destek ortamı oluşturulacak.

42)   Hayvancılığın, arıcılığın gelişmesi için mera ıslah çalışması yapılacak.

43)   Haftanın bir günü halk günü yapılacak.

44)   Her ayın ilk haftası muhtarlar ile toplantı yapılacak.

45)   Doğalgaz tüm Mahallelerimize ulaştırılacak.

46)   Akçadağ’da sosyal kültürel düşünsel etkinlikler düzenlenecek. Örneğin Başyurt Yaylasın da Koç salım Festivali-Levent’te Uluslararası Adrenalin Festivali) Kayısı Armut ve Bal Festivali-Panel Söyleyişi Kültür Sanat etkinlikleri yapmak ve bunları geleneksel hala getirilecek.

ŞEFAF BELEDİYECİLİK

47) E belediyecilik ve akıllı yönetim sistemi ile vatandaş belediye işlemlerini hızlı ve online olarak çözecektir.

48)       Belediyeye ait Tüm Taşınır Taşınmaz malları belediye bünyesinde tüm halkımızın faydalanması için belediye kendi işletecektir.

49) İhaleler Şeffaf yapılacak ayrıca Belediye Hizmet Binası girişinde halkın görebileceği          elektronik tabelada aylık belediyenin gelir ve giderleri şeffaf olarak vatandaş ile paylaşılacaktır 

Yorumlar
Adınız
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.